JYSK wczoraj i dziś

Historia JYSK to historia młodego człowieka z regionu Thy w północno-zachodniej Danii. Człowieka bez żadnego majątku, za to pełnego energii, odwagi i pomysłów. Człowieka, który po zdobyciu doświadczenia w firmie produkcyjnej i sklepie z artykułami domowymi, wpadł na pomysł otworzenia własnej sieci sklepów.

Nazwał je: "Jutlandzkie Magazyny Sypialniane" i zgodnie z nazwą, dobrał asortyment - łóżka, materace, kołdry, poduszki, pościel - czyli wszystko do sypialni.

Tym człowiekiem był Lars Larsen, kierujący firmą do dzisiaj, obecnie jeden z najbogatszych ludzi w Danii. Na początku był dobry pomysł i kredyt w małym oddziale Banku Norresundby w Vodskov.

Dzisiaj Lars Larsen posiada wielki koncern JYSK i jego liczne spółki, w tym: Dänisches Bettenlager oraz Bettenwelt, Bolia.com (europejska sieć internetowych sklepów meblowych z salonami wystawowymi w dużych miastach Europy), Interior Direct (duży dostawca wyposażenia dla hoteli, centrów konferencyjnych i szkoleniowych), Himmerland Golf & Spa Resort (jeden z najlepiej zbudowanych placów golfowych Skandynawii z własnym hotelem najwyższej klasy).

Autobiografia Larsa Larsena

Przeczytaj autobiografię założyciela JYSK. Książka ta została opublikowana po raz pierwszy w 2004 roku.

Autobiografia Larsa Larsena