JYSK wczoraj i dziś

Kupiec. To był oficjalny - i nieformalny - tytuł Larsa Larsena, który w 1979 roku założył firmę znaną dziś jako JYSK.

Od samego początku dobre kupiectwo i świetne oferty były podstawą pracy Larsa Larsena. Dobre kupiectwo jest również powodem sukcesu i ekspansji JYSK, który stał się międzynarodową firmą detaliczną z powiązanym biznesem online.

W Danii Lars Larsen był jednym z najbardziej znanych i najbardziej pracowitych biznesmenów. Nie tylko dlatego, że od początku istnienia JYSK grał w krajowych reklamach telewizyjnych i miał świetną ofertę.

Przez lata Lars Larsen był wielokrotnie honorowany. W 2009 roku został kawalerem Orderu Dannebrog, uzyskując tę nominację od Królowej Małgorzaty II za wysiłki na rzecz duńskiej społeczności biznesu, a w 2017 roku został wyniesiony do Kawalera I Klasy Orderu Dannebrog. W 2018 roku Lars Larsen otrzymał nagrodę honorową Den Berlingske Fonds Hæderspris - nagroda dla osób, które poczyniły niezwykłe wysiłki na rzecz Danii.

W 2004 roku Lars Larsen wydał swoją biografię, która mówi znacznie więcej o jego życiu i karierze. Kiedy książka została opublikowana, wszystkie duńskie gospodarstwa domowe otrzymały egzemplarz, a książka została przetłumaczona na wiele języków.

Lars Larsen zmarł w swoim domu w sierpniu 2019 roku, w otoczeniu najbliższej rodziny.

 

AUTOBIOGRAFIA LARSA LARSENA

Autobiografia Larsa Larsena