Materac - bez niego się nie wyśpisz

Na nasz sen wpływa mnóstwo czynników. Bez wątpienia jednym z tych, który ma największy wpływ na to czy budzimy się rano wyspani jest dobrze dobrany materac.

Nie ma jednej, uniwersalnej zasady na to, czym kierować się przy jego kupnie. Dwa typy materacy, pomiędzy którymi możesz wybrać to materac sprężynowy i materac piankowy. Oba mają swoich zwolenników i przeciwników. 

Drugim podstawowym kryterium materaca jest jego twardość. To ona jest kluczowa przy wyborze. Niektóre osoby uwielbiają kłaść się na twardych niczym deska materacach. Inni wolą zasypiać na bardziej miękkim materacu. 

To czy materac będzie dla Ciebie wygodny czy nie zależy od budowy Twojego ciała oraz od tego jak śpisz. 

Pamiętaj, że przy wyborze materaca warto również zwrócić uwagę na jego dodatkowe właściwości np. zdejmowane poszycie, które można prać. 

Jeśli nie wiesz jaki materac będzie dla Ciebie najlepszy, możesz poczytać nasze przewodniki, lub udać się do Twojego najbliższego sklepu, gdzie nasz wykwalifikowany personel pomoże Ci wybrać odpowiedni dla Ciebie materac.

  Materace piankowe - GOLD

  ?
  Świetna oferta
  Materac 80x200 GOLD F35 DREAMZONE
  700,-/szt.
  1799,- /szt.
  Rabat 61%
  gold
  Materac 80x200 GOLD F40 DREAMZONE
  950,-/szt.
  1899,- /szt.
  Rabat 49%
  gold
  Materac 80x200 GOLD F85 jasnoszary
  1100,-/szt.
  2199,- /szt.
  Rabat 49%
  gold
  Materac 80x200 GOLD F95 DREAMZONE
  1250,-/szt.
  2499,- /szt.
  Rabat 49%
  gold

  Materace sprężynowe - BASIC

  ?

  Materace sprężynowe - PLUS

  ?
  Materac 80x200 PLUS S25 DREAMZONE
  550,-/szt.
  1099,- /szt.
  Rabat 49%
  plus
  Materac 80x200 PLUS S50 DREAMZONE
  650,-/szt.
  1299,- /szt.
  Rabat 49%
  plus
  Materac 80x200 PLUS S55 DREAMZONE
  750,-/szt.
  1499,- /szt.
  Rabat 49%
  plus

  Materace sprężynowe - GOLD

  ?
  Materac 80x200 GOLD S15 DREAMZONE
  900,-/szt.
  1799,- /szt.
  Rabat 49%
  gold
  Tylko online
  Materac 80x200 GOLD S25 DREAMZONE
  1000,-/szt.
  1999,- /szt.
  Rabat 49%
  gold
  Materac 80x200 GOLD S95 DREAMZONE
  1150,-/szt.
  3299,- /szt.
  Rabat 65%
  gold
  Materac 80x200 GOLD S60 DREAMZONE
  1250,-/szt.
  2499,- /szt.
  Rabat 49%
  gold
  Materac 90x200 GOLD S95 DREAMZONE
  1250,-/szt.
  3599,- /szt.
  Rabat 65%
  gold
  Tylko w sklepie

  Wygodne materace piankowe

  Materace piankowe są niezwykle wszechstronne. Można je kłaść bezpośrednio na podłodze lub umieścić w ramie łóżka, dlatego są doskonałe zarówno do codziennego użytku, jak też jako łóżko dla gości. Materace piankowe są zbudowane z jednego kawałka pianki lub z kilku jej warstw. Są dwustronne, wygodne i trwałe. Charakteryzują się jednolitą budową i przewiewnością. Ich wkład wykonany jest z pianki poliuretanowej, która ma właściwości antyalergiczne i zapewnia dobrą izolację termiczną materaca.

  Praktyczne i wygodne materace sprężynowe

  W naszej ofercie online znajdziesz dwa rodzaje materacy sprężynowych - materace sprężynowe bonellowe i materace na sprężynach kieszeniowych. Zasadnicza różnica między obydwoma materacami zachodzi w budowie i rozmieszczeniu ich sprężyn. Materace bonellowe wypełnione są sprężynami w kształcie klepsydry, które zostały połączone za pomocą sztywnego drutu. Dzięki temu nacisk położony w jednej części materaca będzie odczuwalny równomiernie na całej jego powierzchni. Materace typu kieszeniowego działają w inny sposób. Każda sprężyna takiego materaca umieszona jest w osobnej kieszeni. Taki mechanizm daje efekt punktowej elastyczności materaca i sprzyja lepszemu dostosowaniu się do kształtu ciała. Materace na sprężynach kieszeniowych mogę być postrzegane jako materace ortopedyczne, ponieważ polecane są dla osób, które mają problemy z kręgosłupem.
   

  Materace idealne dla dzieci

  Podczas wybierania odpowiedniego materaca dla dziecka należy pamiętać zarówno o komforcie, jak i trwałości. Materac taki musi być odporny na codzienne zużycie i jednocześnie zapewniać dziecku optymalne warunki do spania. Wszystkie nasze materace dla dzieci zbudowane są z pianki zapewniającej komfort i podparcie dla ciała podczas snu. Materace dla dzieci są także dostępne w wielu różnych rozmiarach odpowiadających naturalnemu wzrostowi dziecka. Przy zakupie nowego materaca dla Twojego malucha, warto pamiętać o dobraniu nieprzemakalnego prześcieradła. Takie prześcieradło zabezpieczy materac przed moczeniem nocnym i jednocześnie zapewni dziecku spokojny sen.


  Inne meble i dodatki do sypialni

  Jeśli wybrałeś już wygodny materac i odpowiednie łóżko, sprawdź inne meble do sypialni. Postaw na kanapę, ekskluzywną leżankę lub nowoczesne lustro. Sprawdź również bogatą ofertę szafek nocnych w stylu glamour, szafę wolnostojącą lub łóżko piętrowe ze schodkami. Nie zapomnij o odpowiednich dodatkach. Dobierz do Twojego łóżka ozdobne nakrycie, ekskluzywne prześcieradło, nóżki w stylu retro i hipoalergiczną kołdrę. Zadbaj o miejsce do przechowywania i pomyśl o drewnianej komodzie. Przygotuj się na gości i zainwestuj w dmuchany materac, komplet pościeli i dodatkowe poszewki.