JYSK wspiera ofiary powodzi na Bałkanach

15.07.2024

Po kilku dniach intensywnych opadów deszczu na Bałkanach, przez region przeszła  ogromna powódź. Skutki powodzi większość ludności odczuła na własnej skórze. W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, JYSK przekazał pomoc  o wartości 160 800 euro miejscowemu oddziałowi Czerwonego Krzyża. 

To najgorsza powódz jaką odnotowano w regionie od 120 lat. Tysiące osób zostało ewakuowanych, a setki tysięcy osób zostało bezpośrednio dotkniętych przez powódź.
JYSK zdecydował się przekazać pomoc o wartości 160 800 euro, w postaci produktów, które wesprą potrzebujących w regionie. Produkty będą dostarczane do miejsca, w którym Bałkański Czerwony Krzyż wraz z wojskiem polskim i Caritasem zajmują się dystrybucją darów. Przekazane dary to tysiące śpiworów, kołder, poduszek i koców, z których wszystkie zostały wysyłane do obszarów dotkniętych powodzią z Centrum Dystrybucyjnego w Radomsku.

W sumie JYSK przekaże Czerwonemu Krzyżowi 30 000 artykułów.

JYSK posiada sklepy na Bałkanach. Nasi koledzy zostali osobiście dotknięci powodzią, niektórzy stracili swoje domy, podczas gdy inni zostali ewakuowani i obecnie nie wiedzą, czy gdy woda opadnie będzie jeszcze do czego wracać.
Pracownicy JYSK zorganizowali zbiórkę darów na rzecz kolegów, którzy stracili swoje domy - JYSK z dumą wspiera tego typu działania.

„Ogromna powódź i kolejne ewakuacje doprowadziły do tego, że ludzie nagle są w potrzebie najbardziej podstawowych rzeczy. Dlatego zapytaliśmy Czerwony Krzyż w jaki sposób możemy pomóc i teraz wysyłamy duże ilości towaru potrzebującym w tym regionie” - mówi dyrektor ds. komunikacji Jonas Schrøder.

To nie pierwszy raz, kiedy JYSK niesie pomoc w przypadku klęsk żywiołowych. Po katastrofalnym w skutkach trzęsieniu ziemi w Haiti w 2010 roku, JYSK przekazało Wioskom Dzięcięcym SOS koce i śpiwory o wartości 147 400 euro. 

 

***

JYSK GROUP ma swoje korzenie w Skandynawii. Pierwszy sklep otwarto w Danii w 1979 roku. Dziś JYSK GROUP posiada ponad 2100 sklepów oraz 18500 pracowników w 36 krajach.  W Niemczech i Austrii grupa działa pod nazwą Dänisches Bettenlager. Nazwa JYSK obowiązuje w pozostałych krajach. Ambicją JYSK GROUP jest oferowanie dobrej oferty dla każdego i obecność na każdym kontynencie. Właścicielem JYSK GROUP jest Lars Larsen, który jest również właścicielem sieci meblowych Bolia.com, IDEmøbler oraz ILVA – jak i wielu innych firm. Łączny obrót sieci LARS LARSEN GROUP to 2,9 miliarda euro.

 

***

Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt:

Jonas Schrøder, dyrektor ds. komunikacji, JYSK, +45 4090 5493, jsch@jysk.com