JYSK NA KIERMASZU DOBROCZYNYM SHOM

15.07.2024

Na kiermaszu dobroczynnym SHOM (Spouses of Heads of Mission) wspólne skandynawskie stoisko Ambasady Danii, Ambasady Finlandii i Ambasady Szwecji zarobiło aż 20 290 PLN! JYSK przekazał na kiermasz swoje najlepsze produkty, które cieszyły się dużym zainteresowaniem.

SHOM Bazaar to coroczna, wyjątkowa przedświąteczna inicjatywa. 10. jubileuszowe spotkanie otworzyła minister Anna Maria Anders. Przedstawiciele z kilkudziesięciu krajów przekazują na kiermasz produkty rodzimych firm. Spotkaniu towarzyszy kolędowanie i dzielenie się wiedzą o tradycji świąt Bożego Narodzenia w poszczególnych krajach. To także doskonała okazja do kupienia upominków świątecznych od producentów z całego świata, którzy prowadzą działalność w Polsce. Na tegorocznym kiermaszu pojawiła się także pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda, która zrobiła świąteczne zakupy.

JYSK Polska wystąpił na stoisku w towarzystwie skandynawski firm działających na polskim rynku.

„Jestem niezwykle wdzięczny i z dumą obserwuje jak wiele firm aktywnie wspiera tę wyjątkową inicjatywę. W tym roku wspólne skandynawskie stoisko zebrało ponad 20 tysięcy złotych. Pieniądze zostaną przekazane najbardziej potrzebującym. Nie udałoby się tego osiągnąć gdyby nie zaangażowanie biznesu, który odpowiedzialnie wspiera potrzebujących” – podsumował Ole Egberg Mikkelsen, ambasador Królestwa Danii w Polsce.

SHOM Bazaar odbył się w tym roku po raz 10. Organizatorem wydarzenia jest SHOM. Członkami organizacji SHOM (Spouses of Heads of Mission) są współmałżonkowie szefów misji dyplomatycznych w Warszawie. Najważniejszym celem organizacji jest wspieranie osób starszych, dzieci, rodzin w trudnej sytuacji życiowej. Pieniądze zebrane w trakcie kiermaszu
są przekazywane do szpitali, organizacji działających na rzecz ludzi ubogich, szkół.