ZASŁONY UPIĘKSZĄ TWOJE WNĘTRZE

Zasłony dopiero od niedawna wracają na salony (i do innych pomieszczeń). Były postrzegane jako łapacze kurzu i chętnie zastępowane przez rolety i żaluzje. Coraz częściej jednak wracają do łask i stają się podstawowym elementem wyposażenia wnętrz. Nie ma się co dziwić, bo potrafią szybko odmienić wygląd pokoju oraz są bardzo praktyczne.

Zasłony sprawdzają się o każdej porze dnia i roku. Odsłonięte w ciągu dnia wraz z akcesoriami do nich, dekoracjami oraz kwiatkami na parapecie ozdabiają wnętrze. Można je zostawić zasunięte, jeśli chcemy ochronić się przed zbytnią jasnością np. w pokoju dziecięcym, podczas drzemki malucha. Gdy się ściemni nie pozwalają na odbicia, więc chronią naszą prywatność.

Kiedy temperatura na zewnątrz spada, grube zasłony chronią nasze pomieszczenia przed podmuchami zimna, natomiast latem mogą być pomocne w niedopuszczeniu do zbytniego nagrzania się pokojów.

Oprócz bardzo praktycznych zastosowań zasłony mogą pełnić również funkcję dekoracyjną. Możliwości jest bardzo wiele – zaczynając od materiału (aksamit, bawełna, żakard, welur a nawet sztruks), przez wzory (gładkie lub z nadrukiem) po grubość materiału. To jakie wybierzesz zależy tylko od Ciebie.

Na szczęście zasłony to nie jest duży wydatek, ich przechowywanie nie jest uporczywe. Można więc śmiało kupić więcej niż jeden zestaw i w bardzo krótkim czasie odmienić wnętrze.

Firany i zasłony - Zasłony