Środowisko i klimat 

Działania naszej firmy bez wątpienia wpływają na środowisko i klimat na wiele sposobów. Czujemy dużą odpowiedzialność wobec otacząjącej nas przyrody.

Chcemy zredukować emisję dwutlenku węgla i negatywny wpływ na środowisko dlatego stale pracujemy nad proekologicznymi rozwiązaniami.

Odpowiedzialna gospodarka leśna 

FSC® jest organizacją pozarządową zajmująca się systemem znakowania drewna i papieru pochodzących ze zrównoważonych upraw leśnych, gdzie pod szczególną ochroną są rośliny i zwierzęta. Certyfikacja FSC obejmuje zarówno aspekt środowiskowy, społeczny i ekonomiczny. 

Polityka FSC mówi o tym, że nie wolno wyciąć więcej drzew niż tyle, ile las może w naturalny sposób odbudować oraz zawiera restrykcyjne wymogi dotyczące używania pestycydów i środków chemicznych, aby ochronić zasoby wodne. Polityka ta również wyznacza wymagania społeczne, m.in.: osoby zatrudnione i pracujące w lasach muszą mieć zapewnione godne warunki pracy, odpowiednie przeszkolenie, używają bezpiecznego sprzętu i otrzymują za swoją pracę godziwe stawki. W lasach certyfikowanych FSC mieszkająca tam ludność ma prawo do korzystania z zasobów leśnych i czerpać z nich dochody.

Od 2006 roku JYSK jest członkiem stowarzyszenia FSC w Danii, a wszystkie drewniane meble ogrodowe JYSK posiadają certyfikat FSC (FSC® N001715) . 
Na tym jednak nie poprzestajemy. Stale pracujemy nad zwiększeniem ilości drewna z certyfikatem FSC używanego do produkcji naszych mebli, by do końca 2024 roku produkować wyłącznie z certyfikowanego drewna. 
Dodatkowo włączamy się w promowanie odpowiedzialnej i zrównoważonej gospodarki leśnej, np. poprzez wsparcie takich akcji jak FSC week i FSC Design Award, gdzie jesteśmy jednym z głównych sponsorów.


Opakowania

W JYSK ciągle staramy się optymalizować i zmniejszać ilość używanych opakowań. Naszym głównym celem kiedy pakujemy produkty jest zabezpieczenie go w transporcie i zapewnienie by dotarł w nienaruszonym stanie do klienta.

Jednocześnie zdajemy sobie sprawę z tego jak ważne jest redukowanie ilości opakowań i stosowanie odpowiednich materiałów.

Pracujemy nad wprowadzeniem rozwiązań jeszcze bardziej przyjaznych środowisku. Rozpoczęliśmy kilka projektów i obserwujemy, jak te rozwiązania wpływają na środowisko.

Plastik

Postanowiliśmy wycofać z naszego asortymentu wszystkie jednorazowe produkty wykonane z plastiku i pracujemy nad dalszą redukcją jego użycia, na przykład poprzez wykorzystywanie plastiku pozyskanego z recyklingu.

Jednym z naszych flagowych produktów obecnie w 100 % wykonanych z recyklingu jest pudełko do przechowywania SMARTSTORE. Planujemy wprowadzić więcej produktów z odzyskanych materiałów.

Dwutlenek węgla 

W JYSK zawsze przy podejmowaniu decyzji pamiętamy o środowisku i zasobach naturalnych. Minimalizujemy zużycie energii i emisję dwutlenku węgla, zaczynając od pracy naszego centrum dystrybucji, a na wyborze środków czystości do naszych sklepów kończąc.

Na przykład, wszystkie centra dystrybucji i większość sklepów wyposażone są w oświetlenia LED. Dodatkowo w Centrach Dystrybucji wdrażamy kilka innych inicjatyw, które mają na celu optymalizację zużycia energii.

Koncentrujemy się też na wydajności i zmniejszeniu emisji dwutlenku węgla podczas transport naszych produktów. Do pakowania używamy specjalnych maszyn, które precyzyjnie docinają kartonowe opakowania dla wszystkich zamówień on-line. Dzięki temu opakowania przewożone są w sposób efektywny a na drogę wyjeżdża mniej ciężarówek.