ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ W JYSK

Celem JYSK jest wdrożenie działań opartych o zrównoważony rozwój we wszystkich niezbędnych obszarach operacyjnych.
Na tej stronie znajdziesz informacje o wybranych inicjatywach w zakresie zrównoważonego rozwoju.

SUSTAINABILITY IN JYSK
Zaakceptuj analityczne pliki cookies, aby wyświetlić video
Kliknij [OK] na dole strony
Body


Zobowiązania JYSK

JYSK zobowiązuje się do:

- wdrażania działań wykraczających poza rynkowe standardy w walce ze zmianą klimatu

- sprzedaży produktów wytworznych z surowców przyjaznych dla środowiska

- ograniczania ilości opakowań i prac nad minimalizowaniem wytwarzanych odpadów

Walka ze zmianami klimatu

JYSK ma ambitne plany zmniejszenia o 50% do 2030 roku, emisji gazów cieplarnianych powstających w związku ze zużyciem energii i ogrzewania we wszystkich lokalizacjch: w sklepach, centrach dystrybucyjnych oraz biurach.

Koncentrujemy się nad tym, aby nasze obiekty były bardziej efektywne energetycznie, w tym chcemy zwiększać udział energii odnawialnej, stopniowo wycofując paliwa kopalne.

Angażujemy środowiskowo naszych partnerów w całym łańcuchu dostaw, dążąc do osiągnięcia neutralności węglowej we wszystkich obszarach operacyjnych do 2050 roku.

Body


Odpowiedzialne pozyskiwanie surowców

Mamy wizję przyszłości, w której wszystkie produkty są wytwarzane z surowców odnawialnych lub z recyklingu oraz w sposób odpowiedzialny dla otoczenia.
Podejmujemy zobowiązania w odniesieniu do każdego z używanych w naszych produktach materiałów:

Lasy:
JYSK będzie pozyskiwać drewno i papier wyłącznie z certyfikowanych źródeł, działąjących w poszanowaniu dla otoczenia i środowiska.

Bawełna i inne surowce pochodzenia rolnego:
JYSK będzie stosował bawełnę ze zrównoważonych upraw oraz dążył do stosowania wiodących certyfikatów i najlepszych praktyk w odniesieniu do wszystkich surowców pochodzących z upraw rolnych.

Materiały pochodzące z recyklingu:
JYSK będzie pracował nad maksymalnym wykorzystaniem materiałów pochodzących z recyklingu do produkcji poszczególnych artykułów bez uszczerbku dla jakości i bezpieczeństwa ich użytkowania.

Więcej drewna pozyskiwanego w sposób odpowiedzialny

Do końca 2024 roku wszystkie nowo zakupione produkty JYSK i opakowania wykonane z drewna, tektury lub papieru będą opatrzone certyfikatem FSC® (FSC® N001715). Kupując w JYSK, szukaj produktów z certyfikatem FSC.

FSC to skrót od Forest Stewardship Council® — jest to międzynarodowa organizacja non-profit, a jednocześnie nazwa systemu certyfikacji produktów drzewnych i papieru, pozyskiwanych w ramach zrównoważonej gospodarki leśnej.

W 2006 roku firma JYSK była jednym z pierwszych członków duńskiego oddziału FSC.

SUSTAINABILITY IN JYSK
SUSTAINABILITY IN JYSK
SUSTAINABILITY IN JYSK

Więcej bawełny pozyskiwanej w sposób odpowiedzialny

Do końca 2024 roku, JYSK zobowiązuje się pozyskiwać do swoich produktów tekstylnych więcej bawełny pochodzącej w 100% z upraw ekologicznych.

Obejmuje to bawełnę z upraw certyfikowanych przez Better Cotton (BC), bawełnę z recyklingu lub bawełnę organiczną.

SUSTAINABILITY IN JYSK
SUSTAINABILITY IN JYSK
SUSTAINABILITY IN JYSK
Body


Przetestowane pod kątem bezpieczeństwa

Oeko-Tex® to wiodący na świecie certyfikat bezpieczeństwa dla produktów tekstylnych.

Zdecydowanie większość produktów tekstylnych w JYSK jest opatrzona certyfikatem Standard 100. Oznacza to, że produkt nie zawiera szkodliwych związków chemicznych.

Niektóre z produktów JYSK są również oznaczone certyfikatem MADE IN GREEN by OEKO-TEX. MADE IN GREEN by OEKO-TEX to rozszerzenie STANDARD 100 by OEKO-TEX. Certyfikat potwierdza też fakt przyjaznej dla środowiska i społecznie odpowiedzialnej produkcji.

Zaakceptuj analityczne pliki cookies, aby wyświetlić video
Kliknij [OK] na dole strony

Więcej materiałów z recyklingu

JYSK nieustannie pracuje nad zwiększeniem wykorzystania materiałów pochodzących z recyklingu w swoich produktach bez uszczerbku dla jakości i bezpieczeństwa użytkowania.

Oznacza to również, że dokładamy starań, aby projektowanie naszych produktów ułatwiało ich demontaż w celu recyklingu materiałów.

SUSTAINABILITY IN JYSK
SUSTAINABILITY IN JYSK
SUSTAINABILITY IN JYSK
SUSTAINABILITY IN JYSK
SUSTAINABILITY IN JYSK
Body


Opakowania przyjazne środowisku

Odpowiednie surowce do wytwarzania naszych produktów to jedno. Korzystanie z bardziej ekologicznych opakowań to drugie.

JYSK dokłada starań, aby ograniczać ilość używanych opakowań, zwiększać zawartość materiałów pochodzących z recyklingu w opakowaniach oraz projektować opakowania łatwe do ponownego przetworzenia.

Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ

Body


JYSK a Cele Zrównoważonego Rozwoju

Firma JYSK przyjęła Globalne Cele, aby zapewnić zgodność dążeń związanych ze zrównoważonym rozwojem i społeczną odpowiedzialnością w biznesie z obszarami o największym wpływie w całym łańcuchu dostaw.

Na tej podstawie wybraliśmy pięć Globalnych Celów dla nas, wpisujących się w najważniejsze obszary działań.

Body

 

Więcej informacji o

SPOŁECZNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI BIZNESU w firmie JYSK można znaleźć na stronie JYSK.COM

 

Dowiedz się więcej
SUSTAINABILITY IN JYSK
{"items":{"5efdb4c5-b954-4f1d-b445-00fe5c261469":{"0":{"x":"2","y":"0","width":"8","height":"4"},"1":{"x":"0","y":"4","width":"12","height":"8"},"2":{"x":"3","y":"13","width":"6","height":"9"},"3":{"x":"2","y":"23","width":"8","height":"8"},"4":{"x":"3","y":"31","width":"6","height":"5"},"5":{"x":"2","y":"36","width":"8","height":"11"},"6":{"x":"3","y":"47","width":"6","height":"5"},"7":{"x":"4","y":"52","width":"4","height":"8"},"8":{"x":"3","y":"60","width":"6","height":"6"},"9":{"x":"3","y":"66","width":"6","height":"4"},"10":{"x":"4","y":"70","width":"4","height":"7"},"11":{"x":"3","y":"77","width":"6","height":"6"},"12":{"x":"2","y":"83","width":"8","height":"9"},"13":{"x":"2","y":"92","width":"8","height":"8"},"14":{"x":"3","y":"100","width":"6","height":"9"},"15":{"x":"3","y":"109","width":"6","height":"4"},"16":{"x":"3","y":"113","width":"6","height":"8"},"17":{"x":"2","y":"121","width":"8","height":"6"},"18":{"x":"2","y":"127","width":"8","height":"8"},"19":{"x":"3","y":"135","width":"6","height":"3"},"20":{"x":"2","y":"138","width":"8","height":"8"},"21":{"x":"2","y":"146","width":"8","height":"8"},"22":{"x":"0","y":"154","width":"12","height":"9"}}},"settings":{"5efdb4c5-b954-4f1d-b445-00fe5c261469":{"always_show_resize_handle":false,"float":true,"cell_height":50,"auto_height":true,"height":0,"vertical_margin":10,"horizontal_margin":10,"width":12,"field_id":"5efdb4c5-b954-4f1d-b445-00fe5c261469","cellHeight":50,"verticalMargin":10,"alwaysShowResizeHandle":false,"itemClass":"grid-stack-item","placeholderClass":"grid-stack-placeholder","placeholderText":"","handle":".grid-stack-item-content","handleClass":null,"auto":true,"minWidth":768,"staticGrid":false,"_class":"grid-stack-instance-8848","animate":false,"resizable":{"autoHide":true,"handles":"se"},"draggable":{"handle":".grid-stack-item-content","scroll":false,"appendTo":"body"},"disableDrag":false,"disableResize":false,"rtl":false,"removable":false,"removableOptions":{"accept":".grid-stack-item"},"removeTimeout":2000,"verticalMarginUnit":"px","cellHeightUnit":"px","disableOneColumnMode":false,"oneColumnModeClass":"grid-stack-one-column-mode","isNested":false}}}